Uudised

« Tagasi

Direktori veerg 12.05.22

Tere ja ilusat nädalalõppu!

 

Järjekordne direktoriveerg, seekord siis maikuu esimene, et kirjeldada, mis on sellel nädalal olnud ja mis järgmisel nädalal tulemas.

Järgmine nädal on nn hullumeelne nädal TG koolielus. Esmaspäeval tulevad Erasmus+ projekti raames koolile külla, terveks nädalaks, kaks hispaanlast. Teisipäevast on kaheksa sakslast juba nädalalõpuni majas meie tegemisi uurimas ning koolielu vaatamas. Külaliste võõrustamisega on seotud mitmed kooli õpetajad ja õpilased. Näitame, mida oleme teinud ning räägime, kuidas mida kavatseme veel arendada õpiprotsessi just diferentseerimise asjus. Terve nädal läheb lõimingunädala tähe all. Igal nädalapäeval on oma teema: esmaspäeval on tervisepäev; teisipäeval keeltepäev (tutvustame õpilastele 13 erinevat keelt); kolmapäeval on suhtluse nimeline päev; neljapäev linnapäev. Ka reedel on mitmeid erinevaid üritusi planeeritud, kuid suurim on nn "kevadlaadake", kus õpilased müüvad omi tooteid ja kaupu. Sellele kõigele "kompotile" lisaks on neljapäevast spordihoones 60 noort andekat sportlast üle Eestimaa, keda toitlustatab kooli puhvet. Nii et logistilist tegevust on palju. Alles äsja pidin kahjuks ära ütlema riigikogu esimehe Jüri Ratase külaskäigust kuna reedel on kõik klassid hõivatud erinevate tegevustega.

Järgmisel reedel on viimane riigieksam - seekord siis matemaatikas. Tuletan ka seda meelde, et see aasta lõpetab meil gümnaasiumi 47 lõpetajat, neist 22 on mittestatsionaarse õppe õpilased. Inglise keele kõrgema taseme CAE eksami tegid varasemalt ära 12 õpilast ja said kätte C1 keeletaseme. See on hea tulemus ja see on väga suur osa lõpetajatest, kuid kohe peab arvestama sellega, et nende eksamitulemused riigieksami keskmise arvutusse ei lähe, kuid ajalehed seda jälle sügisel "jahtima" hakkavad. Õppeaasta lõpul on lootust kolme kuldmedali ja kolme hõbemedaliga lõpetajat näha. 

Käesoleval õppeaastal on eriti palju häid olümpiaadide, konkursside ja teiste võistluste kohti õpilaste poolt saadud. Lausa 71 kiitust väärt kohta, millest 32 on maakondlikel aineolümpiaadidel 1.-3. koha väärilised olnud (ma isiklikult arvan, et see number on maakonna üks suurimaid). See näitab, et TG on oma tegemistes olnud õigesti liigendatud, õppimisprotsessi õpilassõbralikult diferentseerinud ning nn andekate õppetooli töö on kandnud vilja. See on aastate töö vili, kus koostöö õpetajate ning õpilaste vahel on oma positiivset elu elama hakanud. Siia võib lisada veel sedagi, et erinevate õpilaste arv, kes on häid saavutusi aineolümpiaadidel saanud, aina suureneb. Siit minu mõte ja järeldus, et iga õpilane on mingil alal andekas, tuleb vaid õige ala leida.

Lühidalt veel ukraina lastest. TG-s on nüüd nimekirjas 28 ukraina päritolu õpilast. Palju rohkem enam vastu võtta ei suuda. Koolis käivad konsultatsioonid, uurimis- ja loovtööde kaitsmised ja mitmed teised ettevalmistused kooliaasta lõpetamiseks. 

Loodame järgmise õppeaasta 10. klassi alustada 25-30 õpilasega. Mina pean ikka direktorina tõestama, et pole… Sellest on kahju, sest suur osa energiast läheb mõtetule tegevusele.

Aga kokkuvõttes kool elab oma rõõmsat kevadist elu ja ootab suure huviga suvevaheaega.

 

Tervitades,

Elmu Koppelmann

TG direktor